img

12. 06. 2023

Nová služba GoGreen plus

Doručovanie trvalo udržateľným spôsobom je výzvou, ktorú DHL ako líder v odvetví logistiky pohotovo prijala. Vieme, že je to veľmi dôležité pre všetky podniky, s ktorými spolupracujeme, a preto s neuveriteľným potešením oznamujeme spustenie GoGreen Plus!

GoGreen Plus je nová služba, ktorá vám umožní znížiť emisie uhlíka spojené s vašimi zásielkami prostredníctvom využitia paliva pre udržateľné letectvo (SAF). Od dnešného dňa je GoGreen Plus k dispozícii ako voliteľná služba pre každú zásielku, ktorú odošlete cez MyDHL+.

Ak chcete pridať GoGreen Plus k zásielkam cez MyDHL+, jednoducho zaškrtnite políčko označené GoGreen Plus v časti Voliteľné služby. Upozorňujeme, že toto nahradí predchádzajúce zaškrtávacie políčko Climate Neutral.

Preprava s GoGreen Plus umožňuje vašej firme znížiť emisie rozsahu 3, čo sú nepriame emisie skleníkových plynov, ktoré sa vyskytujú v dodávateľskom reťazci podniku, vrátane následnej dopravy a distribúcie. Na rozdiel od kompenzačných iniciatív sa táto uznáva ako úsilie o zníženie emisií uhlíka v rámci iniciatívy Science Based Target, pretože iniciatívy sú navrhnuté tak, aby znižovali emisie priamo spojené s prevádzkou podniku.

Nedávny prieskum medzi našimi zákazníkmi v Spojenom kráľovstve potvrdil, že 72 % podnikov plánuje zaviesť udržateľnejšie logistické postupy. Na otázku o postojoch k zavedeniu, 44 % respondentov uviedlo, že s väčšou pravdepodobnosťou investujú do projektov dodávateľov, zatiaľ čo len 20 % uviedlo, že kompenzácia by bola pravdepodobnejšia oblasť investície. Preto dúfame, že možnosť vybrať si GoGreen Plus je vítanou iniciatívou pre vaše podnikanie.

Ak sa chcete o SAF dozvedieť viac, kliknite sem.

Ďakujeme, že ste si vybrali DHL Express ako svojho logistického partnera.

Newsletter
Odoberajte náš newsletter.
Budete informovaný o aktuálnych kampaniach a novinkách zo sveta logistiky.