img

19. 05. 2022

DHL a socioekologická módna značka Mykke Hofmann uvádza na trh kolekciu Forever Pieces.

DHL a socioekologická módna značka Mykke Hofmann uvádza na trh kolekciu Forever Pieces.

  • Šesť víťazných návrhov z medzinárodnej súťaže s 2 375 prihláškami z 80 krajín dostupných ako limitovaná kolekcia od 16. mája 2022.
  • Oblečenie navrhnuté tak, aby bolo nadčasové, so záručným certifikátom NFT na blockchaine na predĺženie nositeľnosti a životnosti odevu.
  • Arjan Sissing, globálny vedúci marketingu značky v DHL: „Naša vízia pozitívnej módy spája udržateľnú logistiku, cirkulárnosť a férové výrobné podmienky s dlhotrvajúcou kvalitou“.
  • Celý zisk z predaja kolekcie Forever Pieces bude venovaný SOS detským dedinkám.

Bonn, 16. mája 2022: DHL a Mykke Hofmann (socioekologická módna značka so sídlom v Mníchove) spoločne uvádzajú na trh módnu kapsulu s názvom Forever Pieces, ktorej dizajn sa môže pochváliť životnosťou. Jedinečná kolekcia bude dostupná od 16. mája 2022 na www.MykkeHofmann.com. Kolekcia Forever Pieces vznikla na základe dizajnérskej súťaže vyhlásenej minulú jeseň na sociálnych sieťach spoločnosťami DHL a Mykke Hofmann. Celkovo sa prihlásilo 848 módnych nadšencov z 80 krajín a prihlásených bolo 2 375 návrhov. Z prihlásených návrhov bolo vybraných šesť návrhov na vytvorenie kolekcie, ktorá zahŕňa trenčkot, blúzku, nohavice, šaty a vrchný a spodný diel ako súpravu.

Forever Pieces predstavuje všetko, čo spájame s našou víziou pozitívnej módy,“ vysvetľuje Arjan Sissing, globálny vedúci marketingu značky v DHL. „Táto súťaž je synonymom udržateľnosti, a preto spája témy ako udržateľná výroba, cirkulárnosť a spravodlivé výrobné podmienky s dlhotrvajúcou módou.“

Do súťaže sa zapojilo mnoho začínajúcich dizajnérov a módnych nadšencov, ktorí privítali príležitosť uviesť svoje nápady na udržateľnú módu do života. „Spätná väzba od súťaže prekonala všetky naše očakávania, pokiaľ ide o kvantitu aj kvalitu,“ vysvetľuje Jelena Hofmann, zakladateľka a generálna riaditeľka Mykke Hofmann. “Odozva ukazuje, ako hlboko je koncept udržateľnosti ukotvený v rozvíjajúcej sa módnej komunite.”

Hlavnou cenou pre víťazov súťaže bola peňažná odmena v hodnote 1 000 EUR a možnosť oživiť tento odev ako Forever Piece. „Dôležité je navrhovať módu šetrne k životnému prostrediu a táto súťaž mi k tomu ponúkla cestu,“ vysvetľuje víťazka Marta Soloducha, prečo sa rozhodla zúčastniť. Študentka módy z Varšavy navrhla trenčkot, ktorého všestrannosť z neho robí Forever Piece. Odev je možné nosiť nielen ako kabát, ale aj ako blejzer alebo sukňu samostatne po odopnutí. Micaela Clubourg, začínajúca dizajnérka z Argentíny, ktorá teraz žije v Španielsku, predložila kolekcii Forever Pieces koordiový set ako nikto iný. Nohavice majú bezodpadový dizajn, pri výrobe sa neplytvá látka, zatiaľ čo top predstavuje večný dizajn. Ďalšími víťazmi sú Gaia Stollo z Talianska, ktorá prispela klasickými nohavicami, Yolanda Patricia Cabarcas, rodáčka z Kolumbie, ktorá v súčasnosti pracuje na voľnej nohe v Miláne, ktorá predložila nadčasovú blúzku, a Camilla Pane z Talianska, ktorá navrhla prechodné malé čierne šaty. . Rovnako ako zvyšok kolekcie Mykke Hofmann, aj celá kolekcia Forever Pieces sa vyrába v továrni v Srbsku, kde ženy dostávajú stabilnú prácu za férových podmienok. Všetci pracovníci sú odmeňovaní o 50 percent nad rámec regulovaných miezd a majú k dispozícii profesionálne vybavenie – zdravie a bezpečnosť sú najvyššou prioritou.

Forever Pieces sú navrhnuté tak, aby boli nadčasovými kúskami, ktoré sa vymykajú trendom a sprevádzajú ich nositeľky po dlhú dobu. Keď si zákazníci zakúpia produkt, dostanú záručný list vo forme klimaticky neutrálneho NFT, ktorý predĺži nositeľnosť oblečenia prostredníctvom určitých opráv. NFT je uložený v digitálnej peňaženke na blockchaine, čo znamená, že záručný list sa nemôže stratiť ani neúmyselne

Celý výťažok z predaja zbierky poputuje do SOS Children’s Villages, najväčšej svetovej neziskovej organizácie zameranej na podporu detí bez rodičovskej starostlivosti a ohrozených rodín. DHL je súčasťou Deutsche Post DHL Group, ktorá je partnerom SOS Children Village od roku 2010.

DHL je popredným globálnym logistickým partnerom módneho a maloobchodného priemyslu. Po celé desaťročia je DHL priekopníkom riešení na splnenie požiadaviek dizajnérov, maloobchodníkov a niektorých z najúžasnejších svetových módnych podujatí a zároveň podporuje hnutie udržateľnej módy pomocou ekologických prepravných riešení. Spolupráca Forever Pieces je najnovším záväzkom spoločnosti DHL na podporu talentovaných mladých dizajnérov a presadzovanie udržateľnosti v móde. „Naše prispôsobené globálne logistické riešenia umožňujú našim módnym partnerom optimalizovať ich výrobné a predajné procesy, čím ďalej pomáhajú úspechu a rastu ich podnikania,“ hovorí Mirella Muller-Wuellenweber, prezidentka Global eRetail and Fashion v DHL Customer Solution & Innovation. “Ponúkame jedinečný zážitok z doručovania s maximálnou rýchlosťou a flexibilitou pri zachovaní minimálnej uhlíkovej stopy, najmä v rýchlo rastúcom sektore elektronického obchodu.”

Newsletter
Odoberajte náš newsletter.
Budete informovaný o aktuálnych kampaniach a novinkách zo sveta logistiky.